چه زمانی باید با پزشک مشورت کنید؟

چه زمانی باید با پزشک مشورت کنید؟

شما چه وقتی به پزشک مراجعه می کنید؟ در چه شرایطی نیاز به « توجه پزشکی» دارید؟ ما قصد داریم از طریق این نوشتار در مورد زمانی که شما نیاز واقعی برای مراجعه به یک پزشک را دارید، بحث کنیم
، ممکن است که در بعضی موارد علایمی مانند سردرد، درد معده، سرگیجه یا حالت تهوع برای شما طبیعی به نظر برسد اما زمانی برای جلوگیری از بدتر شدن آن نیازمند به انجام اقدامات پزشکی می باشید.
  به طور مثال اگر احساس درد ناگهانی کنید وقت آن است که به یک پزشک مراجعه نمائید .مثلا درد شدید قفسه سینه ،که دراین موارد ممکن است اظهار کنید که این درد شما فقط درد ناشی از فشار عضلانی می باشد، اما باید توجه داشته باشید که این درد می تواند نشانه ای از یک حمله قلبی باشد، پس باید به ان توجه خاص شود. یا سرفه ای که بیش از یک هفته یا ده روز طول می کشد، نباید نادیده گرفته شود و باید پزشک را در جریان قرار داده و مشکل را حل کنید.
در پاسخ به این سوال که " چه زمانی باید با پزشک مشورت کنید؟ "در 3  قسمت می توان به آن پاسخ داد: 
1- مراجعات منظم  
2- مراجعه در زمانی که مشکلی ایجاد شده و یا ادامه می یابد 2
3- مراجعات اورژانسی 
مراجعات منظم : برای اینکه اطمینان حاصل شود که همه چیز به درستی پیش می رود و مشکلی وجود ندارد، مراجعات منظم به صورت ماهانه یا سالانه به پزشک خانواده انجام می گیرد .شما می توانید برنامه ای را برای نوع مراقبت مورد نیاز و تعداد دفعات مراجعه از پزشک دریافت کنید .معمولا نوزادان و افراد مسن نیاز به ملاقات های بیشتری جهت مراقبت های پیشگیرانه دارند، اما تعداد این مراجعات نیز بستگی به شرایط سلامتی فرد دارد .به عنوان مثال، فرد مبتلا به دیابت یا بیماری های قلبی نیاز دارد تا بیشتر از سایرین به پزشک مراجعه کند.
مراجعه در زمانی که مشکلی ایجاد شده : وقتی مشکلی غیر حالت طبیعی رخ می دهد یا زمانی که مشکل بهداشتی زندگی این سوال پیش می آید که آیا باید به پزشک مراجعه کرد یا خیر؟ ، مانند سرفه طولانی مدت ، روزمره شما را مختل می کند واقعیت امر این است که بسیاری از علائم و مشکلات را می توان در خانه رسیدگی کرد .به عنوان مثال، اغلب سرفه های معمول و سرماخوردگی مختصر به توجه پزشک نیاز ندارند .و یا بسیاری از زخم های کوچک را می توان در مرحله ی اول با تمیز کردن آنها با آب و صابون ملایم و سپس استفاده از یک پماد آنتی بیوتیکی و به دنبال آن استفاده از یک پوشش محافظتی مانند بانداژ کردن مشکل را حل کرد.
اما بیماران مبتلا به اختلالات خاص با بروز عوارض و علائم جدید باید سریعا به پزشک مراجعه کنند .به عنوان مثال، اگر افراد مبتلا به بیماری های ریوی (مانند آسم) باشند با شروع دشواری بیشتردر تنفس و یا ابتلا به تب بالا باید خیلی سریع به پزشک مراجعه کنند.
مراجعات اورژانسی :این یک موضوع بدیهی می باشد که در صورت بروز هر گونه رخداد اورژانسی و غیر قابل پیش  بینی و یا غیر قابل کنترل چه در افراد با سابقه ی بیماری های مزمن و چه در افراد سالم، باید به پزشک مراجعه کرد. به طور مثال در زمان بروز یک بریدگی عمیقی که نیاز به بخیه زدن دارد. و یا در زمان بروز واکنش های آلرژیک به دنبال مصرف دارو و یا مواد غذایی خاص.
همانطور که اعتقاد داریم که مصرف روزانه یک عدد سیب سلامتی شما را حفظ می کند ،همانطور هم اصرار داریم که گاهی اوقات ضروری است تا به دکتر مراجعه کنید تا سلامت و سلامتی شما تضمین شود .حتی اگر پزشک بتواند به خانه شما رفت و آمد کند، خیلی بهتر است چون در زمان و انرژی خود صرفه جویی می کنید .در اینجا است که یک ارائه کننده ی قابل اعتماد خدمات مراقبت بهداشتی در خانه می تواند کمک زیادی کند .برای اطلاعات بیشتر با سیمرغ سلامت در تماس باشید.
همیشه سلامت باشید...